Nowe boiska sportowe w Wojniczu i w Biadolinach Radłowskich już gotowe

  • 07.08.2020, 13:15
  • UM Wojnicz
Nowe boiska sportowe w Wojniczu  i w Biadolinach Radłowskich już gotowe

W Wojniczu i w Biadolinach Radłowskich powstały nowe kompleksy boisk wielofunkcyjnych.
W obu przypadkach stara i zużyta nawierzchnia asfaltowa zastąpiona została nowoczesną i bezpieczną, a dotychczasowy sprzęt sportowy został wymieniony na nowy.

Dobiegły końca prace dotyczące przebudowy trzech boisk sportowych na wielofunkcyjne bezurazowe kompleksy sportowe, z których dwa powstały przy Szkole Podstawowej
w Biadolinach Radłowskich i jedno przy Szkole Podstawowej w Wojniczu. W ramach realizacji zadania stare, zużyte boiska asfaltowe zastąpiły nawierzchnie poliuretanowe, a dotychczasowy sprzęt został wymieniony na nowy. Całość prac wykonała firma Greensport z Międzybrodzia Bialskiego.

Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska 2019” w wysokości 240 836,00 zł. Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 481 672,00 zł.

Dotychczasowa infrastruktura sportowa na terenie tych placówek pozostawiała wiele do życzenia. Stan techniczny boisk nie pozwalał w pełni wykorzystać ich potencjału, między innymi do pracy z dziećmi i młodzieżą. Stąd też decyzja o podjęciu starań o uzyskanie wsparcia finansowego na stworzenie nowoczesnych kompleksów sportowych przy tych placówkach – mówi burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk. –  Dążymy do tego, aby infrastruktura rekreacyjno
- sportowa na terenie naszej gminy cały czas była modernizowana i rozbudowywana.
Obecnie dobiegają końca prace przy remoncie boiska w Łoponiu oraz jesteśmy w trakcie przygotowywania przetargu na modernizację boiska sportowego w Grabnie, które otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach MIRS 2020. – dodaje.

UM Wojnicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe