Wyznaczone powiaty szykują się na powrót epidemicznych ograniczeń

  • 07.08.2020, 12:14
  • TVN24/x-news
Wyznaczone powiaty szykują się na powrót epidemicznych ograniczeń
Nowy Sącz (woj. małopolskie); Ostrzeszów (woj. wielkopolskie). W woj. małopolskim dziewięć powiatów zostało objętych tak zwaną czerwoną strefą i kolejne dziesięć - żółtą. To tu wrócą obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. W czerwonych powiatach maseczki trzeba będzie nosić także na ulicach, zamknięte zostaną siłownie. Ograniczenia będą dotyczyć także m.in. wesel, na których nie będzie mogło pojawić się więcej niż pięćdziesięciu gości. Nowy pakiet obostrzeń wchodzi w życie już w sobotę 8 sierpnia.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatowski spodziewa się, że te decyzje w krótkim czasie przyniosą konkretny efekt i zmniejszy się liczba zakażeń. Część mieszkańców zgadza się z ograniczeniami, ale np. właściciel siłowni Adam Racoń niepokoi się, czy jego firma "da radę finansowo".

Z przywrócenia ograniczeń nie cieszy się starosta ostrzeszowski Lech Janicki, ale rozumie przyczyny.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ciekawa
Ciekawa 10.08.2020, 16:34
Odnosnie wesel! Do kogo zwrócic się po odszkodowanie poniesione oszty za zajęcie sali, wynajem orkiestry i jak poinformowac zaproszonych gosci, ze nie mają juz wstępu na wesele a wczesniej do koscioła? Sanepid czy rząd? Kto zwróci poniesione koszta?

Pozostałe