Ogłoszono przetarg na remont mostu w Ostrowie

  • 04.08.2020, 13:41
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-08-remont-mostu-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Coraz bliżej remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie. Powiatowy Zarząd Dróg właśnie ogłosił przetarg na I etap tej inwestycji. W jego ramach mają zostać wzmocnione podpory mostowe, rozebrana pozioma konstrukcja przeprawy, a także podwieszona zostanie kanalizacja gminy Wierzchosławice.

Kosztorys zakłada, że remont kapitalny pochłonie 10,4 miliona złotych. Powiat tarnowski ma zabezpieczone pieniądze na tę inwestycję: część środków pochodzić będzie z budżetu państwa, część dołoży województwo małopolskie, swój wkład będzie miał też powiat tarnowski, resztę starosta planuje pokryć z tarczy antykryzysowej dla samorządów. 

Zgodnie z planem wykonawcę Starostwo Powiatowe w Tarnowie wyłonić ma najpóźniej z końcem września. Wtedy też mają ruszyć prace remontowe. Zakończenie I etapu inwestycji zaplanowano na końcówkę tego roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotrx
Piotrx 04.08.2020, 14:06
Rozbiorą i bdz stalo 10 lat,
Juz dawno powinni siedzieć za to wielcy szkoleni z powiatu, jeden z gminy wierzchosławice co latał przed wyborami i mamił ludzi o glosy a drugi starosta... Jak mozna tak ludzi potraktować most walil sie od lat ze strach rowerem jezdzic ale nikt tego nie widzial bo juz po wyborach to mozna w korycie siedziec.. Powracajcie ludziom za paliwo i nadlozone kilometry przez wasze niezdarstwo.

Pozostałe