PWSZ w Tarnowie czwarta w kraju, pierwsza w Małopolsce

  • 28.07.2020, 16:00
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-07-28-studia-pwsz-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie ma się czym pochwalić. W tym roku uczelnia awansowała z szóstego na czwarte miejsce w kraju w rankingu "Perspektyw". Równocześnie PWSZ w Tarnowie zastała najlepszą uczelnią w Małopolsce wśród wszystkich wyższych szkół zawodowych w województwie. Mimo to tarnowska uczenia ma apetyt na więcej.

Ranking "Perspektyw" uwzględnia łącznie 29 wskaźników podzielonych na 7 kategorii. Wśród nich punktowane są takie obszary jak: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał innowacyjny, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Warto wspomnieć, że tarnowska uczelnia zdobyła maksymalną liczbą punktów w kategorii ocena przez kadrę akademicką, ale nie tylko.

PWSZ w Tarnowie to ponad 4 tysiące studentów, 20 kierunków i ponad 30 specjalności. Obecnie trwa rekrutacja na wszystkie kierunki studiów prowadzone w tarnowskiej uczelni. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe