Kierownik pociągu i konduktorka Intercity zakażeni koronawirusem. Sanepid nie szuka pasażerów

  • 23.07.2020, 10:37
  • TVN24/x-news
Kierownik pociągu i konduktorka Intercity zakażeni koronawirusem. Sanepid nie szuka pasażerów
Warszawa. U kierownika pociągu i konduktorki z PKP Intercity, którzy jeździli po całej Polsce, wykryto koronawirusa.

W związku z tym 26 osób trafiło na kwarantannę. Sanepid tłumaczy jednak, że nie szuka pasażerów pociągów, ponieważ zagrożenie zakażeniem było niewielkie.

- Narażenie na zachorowanie występuje, kiedy mamy kontakt co najmniej przez 15 minut „face to face”, bezpośredniej rozmowy w takiej bliskiej bardzo odległości. Tutaj to kryterium nie zachodziło – wyjaśniła Joanna Narożniak z warszawskiego Sanepidu.

Służby oceniły ponadto, że zachowane zostały odpowiednie normy bezpieczeństwa.

- Po uzyskaniu informacji o zasadach bezpieczeństwa stosowanych u nas w spółce, czyli o tym, że konduktorzy wyposażeni są zarówno w maseczki, jak i rękawiczki, odprawa biletów odbywa się z zachowaniem dystansu społecznego, decyzją Sanepidu nie było poszukanie osób, które podróżowały poszczególnymi pociągami – przekazała rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
O
O 23.07.2020, 19:46
Siedziałam przez 7 godzin obok innej kobiety, a jedyną ochroną były maseczki. Gdzie tu jest te 1.5 m odstępu pomiędzy obcymi?!

Pozostałe