Rząd planuje dalsze luzowanie obostrzeń związanych z pandemią. "Nieduże prawdopodobieństwo zakażenia się na ulicy"

  • 19.07.2020, 17:53
  • TVN24/x-news
Rząd planuje dalsze luzowanie obostrzeń związanych z pandemią. "Nieduże prawdopodobieństwo zakażenia się na ulicy"
Warszawa. Rząd proponuje nowy projekt rozporządzenia luzującego obostrzenia wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zakłada on między innymi skrócenie dystansu społecznego do 1,5 metra przy zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust czy obniżenie maksymalnego limitu uczestników targów i wystaw na osobę do 2,5 metra kwadratowego.

Rozporządzenie ma wejść w życie we wtorek (21.07), z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać 4 sierpnia.

- W Polsce zakażanie jest w ogniskach, więc istnieje nieduże prawdopodobieństwo, że my realnie na ulicy się zakazimy. Stąd też to delikatne skrócenie tego dystansu z dwóch metrów do półtora metra – powiedział Wojciech Andrusiewicz z ministerstwa zdrowia.

Eksperci krytykują jednak decyzję rządu.

- Równoległe odmrażanie tego rodzaju imprez, gdzie będzie jeszcze więcej osób w bliskich kontaktach, może niestety przynieść nam pogorszenie sytuacji – ocenił dr Paweł Grzesiowski, prezes Fundacji „Instytut Profilaktyki Zakażeń”.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe