Wszywka alkoholowa w Krakowie – gdzie się zaszyć?

  • 12.07.2020, 15:24
  • Artykuł partnera
Wszywka alkoholowa w Krakowie – gdzie się zaszyć?

Każdy z nas ma świadomość rosnącego na świecie problemu uzależnień. Po używki sięgają już coraz młodsze osoby. Znamy objawy alkoholizmu, nie każdy z nas jednak zdaje sobie sprawę, jak ciężka jest to choroba. By się z niej wyleczyć, konieczne jest wieloetapowe i długotrwałe oddziaływanie terapeutyczne. Jedną z metod leczenia alkoholizmu jest wszywka alkoholowa (Esperal).

Wszywka alkoholowa zawiera w swoim składzie Esperal. Jej nazwa pochodzi od bezpośredniej drogi podania. Tabletkę z substancją czynną umieszcza się bowiem w ciele pacjenta, zaszywając ją pod skórą. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Groźne dla zdrowia nałogowca może być natomiast niestosowanie się do zaleceń lekarza i brak wstrzemięźliwości od alkoholu.

Dla kogo?

Z zabiegu korzystają zazwyczaj alkoholicy chcący przerwać trwający dłuższy czas ciąg alkoholowy. Nie posiadają oni wystarczająco silnej motywacji wewnętrznej, by zrobić to bez wspomagania. Wszywka alkoholowa stanowi zatem rodzaj „straszaka”, dzięki któremu alkoholicy obawiają się sięgnąć po alkohol.

Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Esperal nie jest wskazany dla osób nadwrażliwych na substancję czynną, chorujących na schorzenia natury kardiologicznej, neurologicznej, choroby wątroby i nerek. Określenie istnienia przeciwwskazań i przesłanek do wykonania zabiegu odbywa się podczas rozmowy pacjenta z lekarzem specjalistą. Przeprowadza on bowiem szczegółowy wywiad, którego celem jest rozpoznanie preferencji i oczekiwań, ale również możliwości pacjenta. Nie dla każdego wszywka okaże się strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza jeśli alkoholik skłamie podczas wywiadu, zatai niektóre informacje, lub nie połączy tej metody leczenia z innymi formami terapii, może okazać się, że wszywka nie działa w sposób wystarczający. Warto pamiętać, że sam Esperal nie leczy alkoholizmu. Dzięki swojemu mechanizmowi działania „ostrzega” jedynie alkoholika przed sięgnięciem po napoje wyskokowe.

Wszywka alkoholowa w Krakowie

Esperal, inaczej znany również jako disulfiram, jest substancją czynną każdej wszywki alkoholowej. To lek całkowicie bezpieczny, legalny i powszechnie dostępny na polskim rynku farmaceutycznym. "Wszywka alkoholowa w Krakowie" dostępna jest w ofercie Centrum Medycznego Galmedic. Zgłaszając się na konsultację lekarską i późniejszy zabieg, nie trzeba martwić się zbędnymi formalnościami. Prywatna placówka medyczna minimalizuje bowiem niezbędne procedury. Pacjent nie musi posiadać skierowania na wykonanie zabiegu ani recepty na Esperal. Substancja wszywana podskórnie dostępna jest na miejscu. Koszt wykonania zabiegu waha się w zależności od dobranej przez lekarza dawki i innych okoliczności. Pacjent może skorzystać bowiem z dodatkowo płatnych udogodnień, takich jak rozpuszczalne szwy. Esperal uwalniany jest do organizmu alkoholika stopniowo, dlatego też jego skuteczność może sięgać nawet roku.

Esperal powoduje patologiczne zmiany w procesie trawienia alkoholu, który ma miejsce m.in. w wątrobie człowieka. W zdrowym organizmie alkohol etylowy rozkłada się do toksycznego aldehydu octowego, by następnie stać się już bezpiecznym kwasem octowym. Przemiana ta odbywa się za pośrednictwem enzymu produkowanego przez wątrobę – dehydrogenazy aldehydowej. Wszywka alkoholowa blokuje jednak wydzielanie tego enzymu. W wyniku połączenia Esperalu i alkoholu w organizmie człowieka dochodzi do niebezpiecznej reakcji disulfiramowej. Jej objawy przypominają ostre zatrucie alkoholowe. Ze względu na nie, istotne jest, by podczas terapii wszywką alkoholową pacjenci przebywali pod stałą opieką specjalistów.

Kompleksowe podejście do pacjenta i jego trudności możliwe jest dzięki bogatej ofercie medycznej Galmedic. W placówce, oprócz wykonania zabiegu wszywki alkoholowej, można poddać się odtruciu alkoholowemu i psychoterapii. Dzięki temu zyskuje się gwarancję najwyższej skuteczności podjętych działań w walce z nałogiem. Kadra terapeutów dba o każdy szczegół leczenia. Opracowany wspólnie z pacjentem plan terapii pomaga motywować go do dalszego działania, a opieka ekspertów stanowi zabezpieczenie przed ewentualnymi niepożądanymi reakcjami organizmu.

Gwarancja abstynencji?

Samo „zaszycie” alkoholika nie jest lekarstwem na jego nałóg. Długotrwałe spożywanie alkoholu powoduje bowiem patologiczne zmiany w całym organizmie człowieka. Nie chodzi tu jedynie o jego kondycję fizyczną i ogólny stan zdrowia. Uzależnienie jest bowiem przede wszystkim zaburzeniem psychicznym.

Choć substancja odurzająca ma toksyczny wpływ na pracę wszystkich narządów i układów, nie można pominąć jej destrukcyjnego wpływu na zdolności poznawcze, umysłowe i psychiczne człowieka. Długotrwałe spożywanie alkoholu „przyzwyczaja” nasze ciało do zmian, jakie zachodzą pod jego wpływem. Jako substancja odurzająca, kojarząc się alkoholikowi z chwilami relaksu i odprężenia, traktowana jest przez mózg jak nagroda. W związku z tym organizm stopniowo domaga się jej coraz większych dawek. W taki właśnie sposób dochodzi do zaostrzenia uzależnienia. Niemożliwe jest zatem porzucenie „przyjemnego” nałogu bez pomocy specjalistów, zwłaszcza psychologów, psychiatrów i psychoterapeutów.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe