Budowa obwodnicy Tuchowa stała się faktem

  • 24.06.2020, 15:13
  • Wioletta Zarębska
Budowa obwodnicy Tuchowa stała się faktem
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ruszyły prace przy budowie obwodnicy Tuchowa. Nowa trasa powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977. Na ten moment mieszkańcy regionu tarnowskiego czekali od wielu lat. Inwestycję zainaugurowano wbiciem pierwszych łopat przez polityków i samorządowców. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpiło przy ul. Polnej.

Inwestycja będzie miała 2,7 km długości, zaplanowano powstanie trzech rond i dwóch wiaduktów nad torami kolejowymi.

Budowa obwodnicy odciąży Tuchów, bo wyprowadzi ruch poza miasto. Obecnie przez centrum przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy samochodów dziennie. Budowana obwodnica ograniczy ten ruch, przez co poprawi się bezpieczeństwo.

Ze względu na potrzebę stworzenia zabezpieczeń powodziowych i obejścia linii kolejowych budowa tej obwodnicy jest bardzo kosztowna. W sumie za jej powstanie trzeba będzie zapłacić 63,3 milionów złotych. Prawie 49 milionów złotych pochodzi z funduszy europejskich, 12 milionów złotych pochodzi z budżetu województwa, a 2,8 miliona złotych ze środków gminy Tuchów.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jula
Jula 24.06.2020, 20:40
A były poseł W.po co tam ?może powie,że to jego zasługa ta obwodnica.dlaczego nie pójdzie na emeryturę, żeby ktoś młody miał pracę, tylko wszędzie go pełno a i tak nic nie robi.

Pozostałe