Tarnów. Straciła 45 tys. zł. metodą „na policjanta”

  • 23.06.2020, 14:04
  • Daria Kurczab
tar_2020-06-23gotowe_oszustwa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
83-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego była przekonana, że rozmawia z policjantem, na którego polecenie spakowała i oddała oszczędności swojego życia. Mężczyzna przedstawiający się jako funkcjonariusz policji zaproponował przekazanie gotówki w zamian za uwolnienie syna z aresztu. Kobieta uwierzyła oszustowi i przekazała mu 45 tyś zł.

Policja apeluje do seniorów aby nie dali się wciągać w tego typu rozmowy, a tym bardziej nie przekazywali żadnych pieniędzy. Policja jeśli ma potrzebę kontaktu wysyła we zwania, dzwoni, ale nigdy nie wyciąga pieniędzy po to, aby ułatwić komuś opuszczenie aresztu. Wymiar sprawiedliwości za oszustwa przewiduje kare od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe