Brzesko. Policjanci z Archiwum X wracają do sprawy zabójstwa sprzed 20 lat

  • 17.06.2020, 12:05
  • Daria Kurczab
Brzesko. Policjanci z Archiwum X wracają do sprawy zabójstwa sprzed 20 lat

Dwadzieścia lat od zabójstwa 18-letniej wówczas Joanny Matjaszek policjanci krakowskiego Archiwum X powracają ponownie do sprawy. Jest to możliwe dzięki pojawieniu się nowych, ważnych okoliczności.

Pochodząca z Brzeska Joasia zniknęła 3 listopada 2000 roku. Ostatni raz widziana była w Niwce koło Tarnowa. Policjanci prowadzący wtedy poszukiwania sprawdzali wszelkie możliwe tropy i wersje tego co mogło się z nią stać - jak ucieczka, wstąpienie do sekty, wyjazd za granicę czy nieszczęśliwy wypadek. Już wtedy wiele jednak przemawiało za tym, że dziewczyna został zabita, dlatego też wszczęte zostało śledztwo w sprawie zabójstwa. W poszukiwaniu zwłok dziewczyny przy pomocy kamery termowizyjnej przeszukiwano wtedy m.in. 100 hektarów lasów oraz teren starej cegielni w pobliżu Radłowa, przesłuchiwano świadków. Niestety nie natrafiono na ślad Joanny.

W październiku 2017 roku śledztwo w sprawie zostało ponownie wszczęte przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie. Cały czas o sprawie nie zapominali policjanci z krakowskiego Archiwum X, którzy badali różne jej wątki.
Ponieważ niedawno pojawiły się nowe, istotne informacje zdecydowano, aby 16 czerwca i w kolejnych dniach przeprowadzić w Niwce kolejne czynności poszukiwawcze. Policjanci z Archiwum X pod nadzorem prokuratora szukają dowodów w sprawie zabójstwa oraz szczątków Joanny. Na miejscu, oprócz Archiwum X będą pracują policjanci z krakowskiego OPP oraz straż pożarna.
W działaniach wykorzystywany jest dron, policyjne psy tropiące oraz łódź strażacka.

 

 

(źródło: Małopolska Policja)

Daria Kurczab

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe