Długi, czerwcowy weekend na drogach regionu tarnowskiego

  • 15.06.2020, 15:33
  • Źródło: KMP Tarnów
Długi, czerwcowy weekend na drogach regionu tarnowskiego
Czerwcowy weekend już za nami, ale na jego podsumowanie przyjdzie czas jutro. Wielu z nas przełożyło powroty na dzisiaj, w związku z czym ruch na drogach jest jeszcze spory. Policjanci garnizonu tarnowskiego kontrolują naszą prędkość oraz zachowanie na drodze zwracając uwagę na wszelkie wykroczenia.

Do dzisiaj na drogach regionu doszło w sumie do 3 wypadków drogowych, w których rannych zostało 3 osoby, odnotowano natomiast 28 kolizji.

Do najpoważniejszej z nich doszło wczoraj na tarnowskim odcinku autostrady. Na 485 km w kierunku Krakowa kierowca osobowego opla jadąc lewym pasem ruchu miał wystrzał tylnej opony. To spowodowało, że samochodem zaczęło obracać na autostradzie. Po kilku sekundach samochód zatrzymał się na pasie awaryjnym, uderzając jedynie w bariery energochłonne, szczęśliwie omijając innych uczestników ruchu. Kierowca jak i pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń. Utrudnienia w tym miejscu trwały kilkadziesiąt minut, nie było konieczności zamykania autostrady. Kierowca został pouczony, a przybyłe na miejsce zastępy strażaków przesunęły opla wzdłuż osi jezdni tak, aby ułatwić jego usunięcie.

W ciągu tych pięciu dni, aż 27 kierowców, w tym dwóch motocyklistów straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości. Zatrzymano w tym okresie 3 nietrzeźwych kierowców.

W analogicznym okresie ubiegłego roku tarnowscy policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, było 29 kolizji, zatrzymano 10 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymano w sumie 17 praw jazdy, z czego 9 za przekroczenie prędkości.

Jeszcze dzisiaj policjanci, będą kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ale również ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

Źródło: KMP Tarnów

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe