Matylda Baczyńska dyrektorką artystyczną tarnowskiego teatru

  • 15.06.2020, 13:54
  • Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej UMT
Matylda Baczyńska dyrektorką artystyczną tarnowskiego teatru
Matylda Baczyńska przejmie stery po Marcinie Hycnarze, który po trzech latach żegna się ze stanowiskiem dyrektora artystycznego tarnowskiego teatru. – To duże wyzwanie, duża odpowiedzialność, duże wyróżnienie dla mnie i mam nadzieję, że sprostam – mówi aktorka.

W planach nowej dyrektor artystycznej są już dwie premiery. Będzie to farsa „Mayday” oraz spektakl „Zbrodnia i kara", który pokazany zostanie z okazji Dnia Teatru. Kolejny sezon artystyczny poświęcony będzie pamięci wybitnego aktora Edwarda Żentary.

Matylda Baczyńska od kilku lat znana jest tarnowskiej publiczności. Aktorka urodziła się we Włocławku. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i laureatką kilku prestiżowych nagród. Za rolę w spektaklu „Ikebana” na podstawie tekstu Marcina Skóry w reżyserii Bohdana Graczyka i Dariusza Starczewskiego otrzymała jedną z pięciu indywidualnych nagród aktorskich 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. W 2013 roku za rolę Iriny w spektaklu „Trzy siostry” uhonorowaną ją nagrodą im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut teatralny. W swoim dorobku ma także wyróżnienia na Festiwalu „Talia” (2013 rok) oraz w konkursie „Klasyka Żywa” (2015 rok).

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej UMT

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe