Planowane wyburzenia i zmiany przy projekcie wschodniej obwodnicy Tarnowa

  • 05.06.2020, 11:36
  • Daria Kurczab
tar_2020-06-05got_obwodnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zmiana projektowa przy wschodniej obwodnicy Tarnowa przewiduje wyburzenie 4 budynków mieszkalnych oraz 4 gospodarczych. Powodem jest przesunięcie lokalizacji planowanego wiaduktu nad ul. Orkana.

W związku z wprowadzonymi zmianami przedłużyły się konsultacje społeczne. Nie dotyczą one jednak przebiegu trasy, ponieważ został on wyznaczony w decyzji środowiskowej, w której też uwzględnione były wprowadzone zmiany. Dodajmy, że do tej pory do planowanego wyburzenia na trasie obwodnicy przez Rzędzin i Wolę Rzędzińską było 35 domów i 56 budynków gospodarczych. GDDKiA uspokaja, że nie będzie ich już więcej. Mieszkańcy Rzędzina i Woli Rzędzińskej jak i większość radnych miejskich są za zmianą przebiegu trasy. Od kilku lat trwa protest, pod którym podpisało się około 700 osób. Początkiem roku trafił on do ministerstwa infrastruktury.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe