Tuchów. Sześciu redemptorystów z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

  • 04.06.2020, 17:56
  • Wioletta Zarębska
Tuchów. Sześciu redemptorystów z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa
Sześciu księży z klasztoru redemptorystów w Tuchowie ma pozytywny wynik testu na koronawirusa – do takiej informacji dotarli dziennikarze Radia Kraków.

Zanim potwierdzono tę wiadomość, redemptoryści z Tuchowa postanowili zamknąć klasztor i kościół do wyjaśnienia sprawy. Powodem, był kontakt z osobą zakażoną COVID-19. O swojej decyzji duchowni poinformowali za pomocą mediów społecznościowych.

 

Z kolei, jak informuje portal Redemptor.pl, do zakażeń COVID-19 miało dojść w trakcie uroczystości związanej ze święceniami kapłańskimi, mimo tego, że stosowano się do przepisów sanitarnych. W oświadczeniu przekazano, że w trakcie trwania uroczystości udział w niej wzięły osoby zakażone koronawirusem, wtedy jeszcze tego nieświadomie.

W tym samym oświadczeniu czytamy, że kwarantanną – oprócz Tuchowa - zostały objęte też domy zakonne w Bardzie (diec. Świdnicka), Kościelisku (arch. Krakowska) i Wrocławiu.

Wioletta Zarębska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe