Krajowe Biuro Wyborcze: Osoby, które trafią na kwarantannę, mogą zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego maks. 5 dni przed 28.06

  • 04.06.2020, 13:46
  • TVN24/x-news
Krajowe Biuro Wyborcze: Osoby, które trafią na kwarantannę, mogą zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego maks. 5 dni przed 28.06
Warszawa. Warszawa. W nadchodzących wyborach będzie można zagłosować w lokalu wyborczym lub na wniosek korespondencyjnie. Termin takiego zgłoszenia upływa 16 czerwca. Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak wyjaśniła, że jeśli ktoś trafi na kwarantannę po tym terminie, będzie miał na to czas maksymalnie pięć dni przed wyborami.

Szefowa KBW została zapytana, czy Państwowa Komisja Wyborcza byłaby w stanie przeprowadzić tylko wybory korespondencyjne, gdyby zaistniała taka konieczność.

– Nie zakładam, że to będzie w całym jednym województwie. Zakładam, że może się to odbyć na terenie gminy lub części gminy. Oczywiście, gdyby taka sytuacja jednak zaistniała, byłoby to ogromne logistyczne zadanie – stwierdziła Pietrzak.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe