Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej rozbili grupę przestępczą działającą na terenie powiatu

  • 03.06.2020, 14:46
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-06-03-dabrowa-grupa-przestepcza-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policjanci wytypowali i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy od października 2016 roku, aż do marca bieżącego roku dokonali licznych kradzieży oraz kradzieży z włamaniem na terenie powiatu dąbrowskiego powodując straty w wysokości ponad 100 000 zł. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, po czym dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej badając sprawy kradzieży i włamań do jakich dochodziło na terenie powiatu ustalili, że szereg z nich jest powiązanych.  Analiza akt spraw, zebranych dowodów i czynności operacyjne pozwoliły na wytypowanie sprawców tj. trzech mieszkańców gminy Olesno, w wieku 48, 26 oraz 21 lat.

W czwartek (28.05.2020r.) przystąpiono do ich zatrzymania. Z uwagi na możliwości posiadania przez sprawców broni palnej do akcji włączyli się również policjanci z Samodzielnego  Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji KWP w Krakowie.

W wyniku przeszukań posesji użytkowanych przez zatrzymanych funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów tj. 21 motocykli,  części samochodowe (kolektory audi) i motocyklowe (ramy), elektronarzędzia (myjki ciśnieniowe, pompy spalinowe). Zabezpieczono także 4 karabinki KBKS, 1 sztukę broni myśliwskiej, 1200 sztuk amunicji kalibru 5,6 mm, 250 sztuk amunicji myśliwskiej,  aparaturę do produkcji alkoholu, sadzonki konopi indyjskich, 20 kg tuszy zwierzyny łownej.

Śledczy przedstawili zatrzymanym  łącznie 18 zarzutów. Dotyczą one m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem, kłusownictwa, nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji innej niż myśliwska. Przestępstw tych grupa dokonywała od października 2016 roku, aż do marca bieżącego roku. Wartość poniesionych przez osoby pokrzywdzone strat sięga ponad 100 000 złotych.

W sobotę (30.05.2020r.), na wniosek Prokuratury  Rejonowej w Dąbrowie  Tarnowskiej,  miejscowy sąd zastosował  wobec dwóch podejrzanych (21- i 26–latka )  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec najstarszego a nich (48-latka) prokuratura zastosowała dozór policyjny. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają krąg osób pokrzywdzonych, pochodzenie skradzionych przedmiotów i krąg osób  zamieszanych w przestępczy proceder.

Tekst i zdjęcia: KPP Dąbrowa Tarnowska

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe