Prezydent Starachowic zamknął wszystkie publiczne placówki edukacyjne do 12 czerwca. Uczeń i przedszkolak mają koronawirusa

  • 03.06.2020, 10:56
  • TVN24/x-news
Prezydent Starachowic zamknął wszystkie publiczne placówki edukacyjne do 12 czerwca. Uczeń i przedszkolak mają koronawirusa
Starachowice (woj. świętokrzyskie). U ucznia szkoły podstawowej i przedszkolaka w Starachowicach w woj. świętokrzyskim potwierdzono koronawirusa. W związku z tym prezydent Starachowic zdecydował o zamknięciu do 12 czerwca wszystkich placówek publicznych.

Największe ognisko zakażeń w mieście występuje obecnie w zakładach mięsnych, gdzie koronawirusa potwierdzono już u 74 osób. Ojciec jednego z dzieci jest pracownikiem tego zakładu.

- Dziecko miało objawy, dlatego z tatą pojechało do szpitala jednoimiennego. Zadecydowano o pobraniu wymazów od taty, ponieważ był pracownikiem zakładu, gdzie było dużo przypadków i wyniki wyszły dodatnie, zarządzono kwarantannę – poinformowała Ewa Dróżdż, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach.

- Wszystkie środki ostrożności zalecane przez sanepid zostały w mieście zastosowane. Jednak ciężko oczekiwać, aby dzieciaki utrzymywały odpowiedni dystans, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego – wyjaśnił prezydent Starachowic Marek Materek.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe