Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na nową premierę. Matylda Baczyńska reżyserką Jasia i Małgosi

  • 03.06.2020, 10:03
  • Natalia Tryba
tar-2020-06-03_jas_i_malgosiagotowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Choć ta bajka to nie Kopciuszek - po raz pierwszy będzie ją można zobaczyć właśnie o północy. Teatr im. Ludwika Solskiego wraca do prezentacji swoich spektakli. „Jaś i Małgosia” na Dużej Scenie, w reżyserii Matyldy Baczyńskiej, to najnowsza propozycja tarnowskiego teatru. Pokaz premierowy odbędzie się równo o północy z 5 na 6 czerwca. Jak podkreśla autorka adaptacji - tarnowska wersja baśni została uwspółcześniona.

"Bajka skupia się na opowiedzeniu o relacjach międzyludzkich. Jak dzieci reagują, gdy w świat wkracza nowa osoba, jak funkcjonują ze sobą, jak razem poznają świat i próbują znaleźć w nim miejsce dla siebie. To także opowieść o tym, że problemy rozwiązywane sprytem 
i inteligencją a nie przemocą przynoszą więcej korzyści i satysfakcji. Poruszony zostaje także ważki temat - temat smutku, jak nazywamy teraz: depresji - choroby XXI wieku. Jest to próba odpowiedzi na to czym jest, jak funkcjonuje osoba chora, jak widzi i próbuje zrozumieć ją dziecko. Zakładamy również iż zło i złe uczynki biorą się z wewnętrznego nieszczęścia osoby je czyniącej oraz braku miłości, przyjaźni w jej życiu. A także, że każdy ma prawo do błędu oraz do drugiej szansy, że w każdym z nas tak naprawdę tkwi dobry człowiek. Zaś prawdziwa przyjaźń i miłość są wartościami bezcennymi, trzeba je chronić i pielęgnować. 

Autor: Monika Wenta
Reżyseria, scenografia i kostiumy: Matylda Baczyńska
Muzyka: Piotr Niedojadło
Asystent reżysera: Kamil Urban
Inspicjent, sufler: Aleksandra Stach

Piękna muzyka, wiele piosenek, wesołe dialogi, kolorowa scenografia 
i kostiumy, wartka akcja pozwolą na nowo spojrzeć na bardzo dobrze znaną nam baśń. Każdy, dorosły i dziecko, znajdzie w świecie "Jasia 
i Małgosi" coś dla siebie. 

Pokaz przedpremierowy 6 czerwca (sobota) godz. 00:00. 
Premiera 6 czerwca (sobota) godz. 16.00. 
Gramy także 7 czerwca (niedziela) godz. 16.00". 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe