Lada dzień powinna ruszyć budowa obwodnicy Tuchowa

  • 29.05.2020, 14:59
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-29-obwodnica-tuchowa-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy obwodnicy Tuchowa. Dobrą wiadomość dla mieszkańców tej części regionu tarnowskiego przekazał wojewoda Małopolski Piotr Ćwik. Jak poinformował, w przyszłym tygodniu ma zostać wydane zezwolenie na realizację tej inwestycji drogowej. Zaraz po wydaniu decyzji wykonawca rozpocznie prace – dodaje burmistrz Tuchowa, Magdalena Marszałek.

Obwodnica Tuchowa poprowadzona zostanie po lewej stronie mostu na rzece Białe. Rozpoczynać się będzie tuż przed przeprawą, na zjeździe z drogi wojewódzkiej nr 977 w ul. Ryglicką. W tym miejscu ma powstać rondo. Później trasa będzie przebiegać w kierunku Ryglic. Obwodnica ma mieć 2,7 km długości. Na wysokości Dąbrówki Tuchowskiej powstanie trzecie rondo, który zakończy inwestycję.

Budowa obwodnicy Tuchowa powinna zakończyć się wraz z końcem 2021 roku.

Warto dodać, że ta inwestycja jest prowadzona przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, finansowanie w dużej mierze pochodzi z budżetu Województwa Małopolskiego i środków Unii Europejskiej. Koszt budowy obwodnicy to około 60 milionów złotych, wkład gminy Tuchów to 3 miliony złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Abba
Abba 29.05.2020, 15:33
Termin oddania obwodnicy to listopad 2019 nie 2023.

Pozostałe