Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Tarnowa. Piotra Augustyńskiego zastąpi była dyrektorka CSM

  • 29.05.2020, 13:54
  • Wioletta Zarębska
Konferencja Prezydenta 29.05 .020
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zaskakująca zmiana na stanowisku wiceprezydenta miasta Tarnowa. Stanowisko ma stracić Piotr Augustyński. Jego miejsce ma zająć Agnieszka Kawa, była dyrektorka Centrum Sztuki Mościce.

Tę informację ostro komentuje radny Marek Ciesielczyk.

Przypomnijmy, że Piotr Augustyński został powołany na stanowisko zastępcy prezydenta Tarnowa w 2015 roku, odpowiadał za rozwój gospodarczy miasta.

Z kolei Agnieszka Kawa zarządzała Centrum Sztuki Mościce od 2007 roku, końcem ubiegłego roku została odwołana ze stanowiska dyrektora przez Zarząd Województwa Małopolskiego.

Na naszą skrzynkę redakcyjną rzecznik prezydenta Tarnowa przesłał poniższą informację: 

"Z dniem 29 maja prezydent Tarnowa Roman Ciepiela odwołał z funkcji zastępcy prezydenta Piotra Augustyńskiego, powołując na jego miejsce od 1 czerwca Agnieszkę Kawę, która z końcem maja zakończyła pracę jako dyrektorka Centrum Sztuki Mościce.

Piotr Augustyński funkcję zastępcy prezydenta pełnił przez ostatnie sześć lat. Jest absolwentem robotyki i automatyki w krakowskiej AGH, skończył też podyplomowe studia z rachunkowości i finansów, studia podyplomowe oraz drugie w dziedzinie komunikacji i doradztwa personalnego. Po ukończeniu studiów pracował w kilku tarnowskich przedsiębiorstwach, a później założył własną firmę AMP Soft, zajmującą się automatyzacją i sterowaniem procesami technologicznymi oraz projektowaniem urządzeń do badań własności fizyko-mechanicznych i badań metrologicznych. W czasie pracy w UMT był członkiem i przewodniczym kilku rad nadzorczych miejskich spółek.

Prezydent Roman Ciepiela zarekomendował Piotra Augustyńskiego Radzie Nadzorczej Miejskiego Zarządu Budynków do objęcia funkcji prezesa zarządu tej miejskiej spółki. Dotychczasowy prezes MZB, Janusz Galas, który osiągnął już wiek emerytalny, ma pełnić funkcję wiceprezesa.

Przed Piotrem Augustyńskim w nowej roli stoją spore wyzwania w związku z planami rozbudowania działalności MZB. Chodzi przede wszystkim o uaktywnienie zasobów miejskich nieruchomości dla lokalnych - i nie tyko - przedsiębiorców, kreowanie nowych funkcji komunalnych lokali użytkowych, zbudowanie programu rozwoju dla handlu usług w ścisłym centrum Tarnowa w powiązaniu z planami rewitalizacyjnymi, ożywienie gospodarcze i kulturalne tarnowskiej Starówki itp. Te nowe zadania po części wynikają ze zmienionej obecnie rzeczywistości gospodarczej i konieczności dostosowywania się do już widocznych ekonomicznych nowych wyzwań wynikających z pandemii koronawirusa.

* * *

Na stanowisko nowej zastępczyni prezydenta powołana została z dniem 1 czerwca Agnieszka Kawa, do niedawna dyrektorka Centrum Sztuki Mościce. W gestii A. Kawy na nowym stanowisku będzie m.in. piecza na szeroko pojętymi sprawami tarnowskiej kultury i miejskimi instytucjami kulturalnymi, piecza nad edukacją kulturalną i szkolnictwem artystycznym, miejskim sportem, promocją miasta i komunikacją z mieszkańcami, promocją turystyki. Jej zadaniem będzie też uruchomienie miejskich instytucji promocji nauki (m.in. budowany Tarnowski Park Doświadczeń). Istotne będzie również opracowanie programu zawierającego różne możliwe do realizacji formy kulturalnej aktywności w sytuacji ewentualnego nasilenia się epidemii koronawirusa i powrotu związanych z tym obostrzeń. Nowa zastępczyni prezydenta będzie również miała w swojej gestii promocję gospodarczą i działalność Wydziału Rozwoju Gospodarczego.

Agnieszka Kawa jest menadżerką kultury, samorządowcem, kuratorką wydarzeń kulturalnych i promocyjnych, ma również za sobą karierę dziennikarską i pedagogiczną. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową, w tejże uczelni ukończyła też podyplomowe studia dziennikarskie. W latach 1996 – 2003 związana była z tarnowskim Radiem Maks, gdzie pracowała jako dziennikarka i kierowała radiową agencją reklamy i marketingu. W 2003 objęła stanowisko dyrektorki Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. W 2007 roku rozpoczęła kierowanie Centrum Sztuki Mościce. Ten okres jej zawodowej działalności jest dobrze znany w Tarnowie, bowiem w szybkim czasie przekształciła lokalny dom kultury w instytucję o wyraźnym charakterze, budując rozpoznawalną w Polsce markę w oparciu o sztukę profesjonalną, przedsięwzięcia interdyscyplinarne z dziedzin: teatru, muzyki, tańca, literatury, filmu, fotografii, sztuk pięknych, architektury, nowych mediów, edukacji kulturalnej.

Jej dziełem jest od modernizacja siedziby CSM w 2010 r. a później, w 2018 roku, imponująca przebudowa sali widowiskową CSM. Efekt tych prac spotkał się z uznaniem publiczności oraz nagrodami: główną w ogólnopolskim konkursie otwartym „Modernizacja Roku 2018” w kategorii obiekty kultury oraz dla dyrektorki CSM Nagrodą Województwa Małopolskiego POLONIA MINOR 2018 r.

Agnieszka Kawa była również wykładowczynią w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, gdzie wykładała: podstawy ekonomii w instytucjach kultury, podstawy prawne w instytucjach kultury, zarządzanie instytucjami kultury.

- Jestem praktykiem i dobrym organizatorem, a działanie zespołowe uważam za jedyną drogę do sukcesu – mówi o sobie Agnieszka Kawa. - Kilkunastoletnia praca z twórcami z różnych dziedzin przyniosła wiele pozytywnych doświadczeń a także nauczyła mnie doceniać wolność w sztuce, szanować twórców, ich kreatywność oraz dzieła. Powracam do samorządu miejskiego po dwunastu latach pracy w kulturze związanej z samorządem małopolskim. Mam nadzieję, że doświadczenie w obszarze sztuki, skutecznej komunikacji, budowaniu dobrze pracującego zespołu, uda się przenieść na grunt samorządu tarnowskiego. Jest wśród Tarnowian wielu niezwykłych ludzi, mądrych, zaangażowanych, nieobojętnych. Jest też wielu zajmujących pozycję wyczekującą lub sceptyków. Wszystkich zapraszam do współpracy na rzecz Tarnowa".

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ciepiela daje pracę krewnym i znajomym królika
Ciepiela daje pracę krewnym i znajomym królika 31.05.2020, 09:31
Jest oczywiste, że radny Ciesielczyk ma w tym przypadku rację. Zastąpienie wiceprezydenta Augustyńskiego przez KAOWCA (po studiach kulturalno-oswiatowych) jest w okresie kryzysu ekonomicznego absurdem. Pani Kawa jest zbędna, gdyż kultura w mieście jest jedynym obszarem, który funkcjonuje bardzo dobrze, a poza tym zachwyty niektórych nad jej osobą nie są uzasadnione. Prowadziła dom kultury w Mościcach, który dostawał regularnie duże pieniądze z województwa, a ona nie musiała się wysilać. Dlatego chyba została zwolniona. Ciepiela przekształcił Urząd Miasta w Urząd Pracy lub przytulisko dla bezrobotnych.
Wobo
Wobo 29.05.2020, 14:15
Na układy nie ma rady

Pozostałe