Nieodpowiedzialny kierowca na tarnowskim odcinku autostrady A4. W 2 minuty "zarobił" 19 punktów karnych

  • 26.05.2020, 10:50
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-26-speed-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Nieodpowiedzialna jazda autostradą powodem kontroli przez policjantów grupy speed. Kierowca szybko „zarobił” 19 punktów karnych.

W niedzielne popołudnie ruch na tarnowskim odcinku autostrady w kierunku Krakowa był spory. Nie przeszkadzało to jednak 30-latkowi wracającemu z weekendowego „wypadu” w Bieszczady jechać szybciej niż pozostali uczestnicy ruchu. Wyprzedzał to z prawej, to lewej strony, wymuszał zjeżdżanie inny kierowców na prawy pas, a jak to nie pomagało, to korzystał z pasa awaryjnego.

O agresywnym zachowaniu kierowcy Audi powiadomili tarnowskiego dyżurnego inni kierowcy jadący w kierunku Krakowa. Pomiędzy węzłami Brzesko i Bochnia Audi A8, którego dotyczyło zgłoszenie, wyprzedziło nieoznakowane bmw policjantów tarnowskiej grupy speed. Kilkaset metrów dalej policjanci byli świadkami nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy. Na odcinku kilku kilometrów dwukrotnie kierowca zjeżdżał na pas awaryjny oraz rozbiegowy tylko po to, by wyprzedzić inne samochody. Został on zatrzymany na najbliższym MOP-ie. Podczas kontroli okazało się, że kierowca to mieszkaniec województwa łódzkiego, który nie posiada przy sobie prawa jazdy, a wracał z wycieczki rodzinnej z Bieszczad. W samochodzie jechało w sumie 5 osób, w tym dwoje dzieci w wieku 5 i 7 lat bez specjalnych fotelików. Policjanci po przeprowadzonym sprawdzeniu stwierdzili uchybienia, które skutkowały dopisaniem 19 punktów karnym dla kierowcy. Z uwagi na to, że posiadał on już 15 punktów karnym na swoim koncie, został złożony wniosek o ukaranie w sądzie.

W dalszą podróż jako kierowca pojechał jego zmiennik.

Tekst: KMP Tarnów

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe