Lepsze warunki dla pacjentów szpitala św. Łukasza w Tarnowie

  • 22.05.2020, 16:45
  • Wioletta Zarębska
loadingŁaduję odtwarzacz...
600 tysięcy złotych na dokumentację projektową związaną z planowaną rozbudowa bloku operacyjnego oraz 3,3 miliona złotych na modernizację Oddziału Dziecięcego i Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie – takie dwie umowy na ręce dyrektor placówki przekazał Marszałek Województwa Małopolskiego. Równocześnie marszałek Witold Kozłowski w Tarnowie zapowiedział uruchomienie planowanych inwestycji w służbie zdrowia, które stanęły pod znakiem zapytania ze względu na pandemię koronawirusa.

Dzięki umowie na przygotowanie dokumentacji, ma zostać zaplanowana budowa nowego bloku operacyjnego. To bardzo ważna inwestycja dla szpitala – przekonuje dyrektor Anna Czech. Szefowa placówki liczy, że projekt budowy uda się stworzyć jeszcze w tym roku.

Na ten rok zaplanowano również prace remontowe i modernizacyjne na Oddziale Dziecięcym i Oddziale Chirurgii Dziecięcej. Na oddziałach dla najmłodszych mają zostać stworzone zupełnie nowe sale z łazienkami i dostępem do internetu, wydzielone zostaną odcinki dla młodszych i starszych dzieci. Utworzone będą też 2 izolatki.

Dodajmy, ze Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza to największa placówka medyczna w regionie tarnowskim. Do tej pory przyjęła 4 miliony pacjentów, w tym szpitalu na świat przyszło około 30 tysięcy dzieci.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czechowa nie powinna tego robić
Czechowa nie powinna tego robić 22.05.2020, 18:18
Dlaczego dyrektor Czech obniżyła premie dla pracowników?

Pozostałe