Ostrów. Remont mostu na Dunajcu nie jest zagrożony

  • 22.05.2020, 13:55
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-22-most-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prace projektowe dotyczące remontu kapitalnego mostu na Dunajcu w Ostrowie idą zgodnie z planem. Zakończyć się powinny do 30 czerwca. Również, jak wyjaśnia wicestarosta tarnowski nie jest zagrożone rządowe wsparcie finansowe, które jest potrzebne by przebudować przeprawę. Wyjaśnijmy, że władze powiatu liczą, że w tym roku z budżetu państwa otrzymają około 4.5 tysiąca złotych, a w przyszłym, rząd dołoży 24 miliony złotych, co stanowi 80 % wartości remontu.

Władze starostwa chcą podzielić przebudowę mostu na dwa etapy. Pierwszy z nich miałby się zakończyć do końca tego roku.

Przypomnijmy, że most na Dunajcu w Ostrowie został całkowicie zamknięty 27 listopada ubiegłego roku. Decyzja ta była podyktowana wynikami ekspertyz, w której specjaliści wskazali, że przeprawa jest poważnie uszkodzona, a dalsze jej użytkowanie przyczyniłoby się do pogłębiania defektów.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
r
r 29.05.2020, 20:44
Naciskać, gonić z pracami żeby było szybko wybudowne, jazda na około przez Mikołajowice to koszmar
Wróżbita
Wróżbita 27.05.2020, 22:21
heh ho w kartach tarota wyszło mi Kanalizacje naprawią most zostawią jak jest na 30 lat ewentualnie rowery i jeden pas dla osobówek :P a nie sory karty mówią coś jeszcze asfalt pożyczą i załatają nim dziury na podjazdach
V
V 26.05.2020, 09:10
Przykład noszenia maseczki.

Pozostałe