Wiceminister zdrowia zapowiada rozluźnienie obostrzeń dot. zasłaniania ust i nosa

  • 21.05.2020, 11:55
  • TVN24/x-news
Wiceminister zdrowia zapowiada rozluźnienie obostrzeń dot. zasłaniania ust i nosa
Warszawa. – Jeśli ludzie stoją w większej grupie obok siebie, to warto nosić maseczki, ale jeśli jesteśmy sami na otwartej przestrzeni, to wtedy korzyść z maseczki jest istotnie mniejsza – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Resort pracuje obecnie nad opracowaniem szczegółowych wytycznych, by rozluźnić obowiązek zasłaniania ust i nosa. Dotąd zezwolono m.in. na nie noszenie maseczek w lasach.

Wiceminister zdrowia dodał, że nowe zasady będą miały wymiar terytorialny, a także uwzględnią to, czy ktoś przebywa w mieście, czy poza miastem.

Ministerstwo Zdrowia: 245 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, 3 osoby nie żyją

Resort zdrowia poinformował o kolejnych 245 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i o śmierci trzech osób.

– 189 z nowych przypadków dotyczy Śląska. To jest sytuacja, którą będziemy obserwowali jeszcze przez około tydzień, ponieważ trwa pobieranie wymazów od rodzin pracowników przemysłu wydobywczego – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Do tej pory w Polsce stwierdzono infekcję u 19 983 osób, spośród których 965 zmarło.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe