Powiat tarnowski. 10 ozdrowieńców z COVID-19, 5 osób wciąż z wynikiem dodatnim

  • 20.05.2020, 16:42
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-20-powiat-epidemia-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
"Sytuacja związana z liczbą zakażeń COVID-19 w powiecie tarnowskim jest zadowalająca" – mówi wicestarosta Jacek Hudyma. Przypomnijmy, że do tej pory koronawirusa potwierdzono u 15 osób, 10 z nich już wyzdrowiało.

Warto przypomnieć, że na terenie powiatu działa ośrodek kwarantannowy, jest on zlokalizowany w internacie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. Takie miejsce było potrzebne, bo wiele osób – głównie powracających z zagranicy – musiało odbyć 2 tygodniową kwarantannę w izolacji.

Na tle innych regionów Małopolski, a nawet kraju wydaje się że wirus SARS-CoV-2 oszczędził powiat tarnowski, jednak jak przekonuje starosta nie należy się przedwcześnie cieszyć.

Na terenie Małopolski w sumie do tej pory potwierdzono 1 150 przypadków zakażeń, WSSE informuje też o 629 ozdrowieńcach z SARS-CoV-2 i 40 zgonach z powodu koronawirusa.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe