Szpital w Brzesku z darowizną od Grupy Azoty

  • 20.05.2020, 15:27
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-20-grupa-azoty-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prawie 400 tysięcy złotych trafi do szpitala w Brzesku. Darowiznę na rzecz lecznicy przekazała Grupa Azoty, środki na ten cel pochodzą z puli 750 tysięcy złotych, które spółka postanowiła przeznaczyć na zwalczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W sumie gigant chemiczny na walkę z COVID-19 zaplanował 3,2 miliona złotych.

Za przekazane pieniądze lecznica chce kupić dwa aparaty jeden do diagnostyki genetycznej a drugi do diagnostyki immunologicznej, dzięki tym urządzeniom będzie możliwe wykrywanie i monitorowanie pacjentów z podejrzeniem lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Warto dodać, że Grupa Azoty S.A. wcześniej przekazała 250 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie, pieniądze na zakup środków ochrony osobistej i płynu odkażającego trafiły też do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.


 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe