Politycy PO zarzucili Ł. Szumowskiemu zakup maseczek od znajomego. Wiceminister zdrowia odczytał sms od S. Neumanna

  • 20.05.2020, 14:00 (aktualizacja 20.05.2020, 14:24)
  • TVN24/x-news
Politycy PO zarzucili Ł. Szumowskiemu zakup maseczek od znajomego. Wiceminister zdrowia odczytał sms od S. Neumanna
Warszawa. "Serią brudnych ataków" nazwał doniesienia w sprawie majątku ministra Łukasza Szumowskiego wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. – Jak można w takiej chwili wykorzystywać tę sytuację do robienia prywatnych interesów? – pytał natomiast poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras, który razem z innym posłem tego ugrupowania Marcinem Kierwińskim włączył się w konferencję przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia.

Nitras nawiązał do opublikowanej 12 maja przez "Gazetę Wyborczą" informacji, według której resort zdrowia - przepłacając i bez sprawdzenia jakości - kupił maseczki ochronne za ponad 5 milionów złotych.

W odpowiedzi na zarzuty posła PO, wiceminister Cieszyński z telefonu oczytał wiadomość, którą otrzymał od innego posła PO, Sławomira Neumanna. Wiadomość została następnie udostępniona przez wiceministra w mediach społecznościowych.

"Cześć. Tu Sławomir Neumann (tak PO), mam pytanie. Czy macie jakieś przyspieszone procedury robienia certyfikatów na maseczki jednorazowe? Znajomy mnie pytał, bo może ściągnąć w normalnych cenach duże ilości i szybko, ale ten producent (Chiny) nie jest certyfikowany. Tutaj powiedzieli mu, że taka procedura trwa około 70 dni" – brzmi treść wiadomości, którą napisał Neumann.

Streszczając resztę wymiany wiadomości wiceminister tłumaczył, że w odpowiedzi napisał iż "jest procedura przyśpieszona", a na pytanie do kogo można się zgłosić, podał swój adres mailowy.

– Każda osoba, która zgłosiła się do Ministerstwa Zdrowia z pomocą, miała możliwość, by być przekierowana na taką samą ścieżkę – dodał wiceminister Cieszyński. Jak dodał, to on sam zlecił "badania tych masek i to ja przekazałem opinii publicznej, że te maski są wadliwe i nie trafiły do medyków".

"Przedsiębiorca sam uzyskał atest i sprzedaje maseczki za cenę trzykrotnie niższą niż ta, którą zapłacił rząd". S. Neumann o wiadomości sms do wiceministra zdrowia

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w trakcie wymiany zdań z politykami PO ws. zakupu wadliwych maseczek ochronnych z Chin odczytał wiadomość sms, którą otrzymał od posła Platformy Sławomira Neumanna. Polityk PO zapytał w imieniu znajomego przedsiębiorcy o przyśpieszoną procedurę uzyskiwania atestu dla sprzętu ochronnego. Wiceminister odpisał, by wysłać pytanie na jego służbowy adres mailowy.

– Przedsiębiorca, który tego maila oficjalnie napisał, do dzisiaj takiej odpowiedzi nie otrzymał, natomiast sam przeprowadził procedurę atestowania tych maseczek, te maseczki sprowadził do Polski, sprzedaje je w Polsce z atestem, po cenie prawie trzykrotnie mniejszej niż ta cena, którą zaproponował rząd – powiedział Neumann.

 

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe