Postojowe w Małopolsce przekroczyło 133 miliony złotych. Przedsiębiorcy z Tarnowa otrzymali z tego prawie 17 milionów

  • 20.05.2020, 12:23
  • Natalia Tryba
tar-2020-05-20_postojowegot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W województwie małopolskim Zakład Ubezpieczeń Społecznych do dziś wypłacił świadczenia postojowe ponad 67 tys. osób. Łączna kwota przelewów to niemal 133,3 mln złotych. W całym kraju przelewy z postojowym trafiły na konta 628 tys. osób na kwotę 1,2 mld złotych.

Krakowski oddział ZUS wypłacił 32,6 tys. świadczeń postojowych, na łączną kwotę przeszło 64 mln złotych. Sądecka placówka zrealizowała ponad 16 tys. przelewów z postojowym, których kwota przekroczyła 32,5 mln złotych. W chrzanowskim ZUS wysokość wypłaconych środków to niemal 20 mln złotych, przelewy trafiły zaś do 9,9 tys. osób. Oddział w Tarnowie przekazał na konta 8,3 tys. świadczeń, na kwotę 16,8 mln złotych.

W całym kraju wypłacono już niemal 628 tys. świadczeń postojowych – na kwotę ponad 1 mld 200 mln złotych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do składania wniosków przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Taki sposób złożenia wniosku zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia w nim błędu i przyspieszy jego obsługę.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe