Mniej ofert pracy i niewielki wzrost bezrobocia w regionie tarnowskim

  • 20.05.2020, 12:36
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-20-pup-tarnow-bezrobociemovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nieznacznie wzrosła liczba poszukujących pracy w regionie tarnowskim. Dane na koniec marca wskazują, że bezrobocie w mieście Tarnowie wynosiło 4,5 %, z kolei w powiecie - 6,0 %. Na ten moment w urzędzie zarejestrowanych jest ponad 7,6 tysiąca osób bezrobotnych. Zmalało za to zapotrzebowanie na pracowników, jednak oferty nadal wpływają do urzędu, realizowane są także staże.

Warto przypomnieć, że oferty pracy i stażów można sprawdzać elektronicznie na stronie urzędu, również za pomocą sieci rejestrować mogą się osoby bezrobotne.

Tarnowski urząd pracy dysponuje także pomocą dla przedsiębiorców. Pracodawcy z regionu mogą skorzystać ze środków, którymi dysponuje jednostka w ramach Tarczy Antykryzysowej. Tutaj jest spore zainteresowanie.

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie prognozuje, że skutki pandemii koronawirusa lokalny rynek pracy odczuje dopiero w ostatnim kwartale tego roku. Wtedy będzie też można zmierzyć jakie szkody w gospodarce wyrządził COVID-19.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe