Gmina Tarnów. Trwają konsultacje społeczne w sprawie nowych zasad odbioru śmieci

  • 18.05.2020, 17:46
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-18-gmina-smieci-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Większa opłata za wywóz śmieci czy mniejszy zakres usług – to dylematy, a zarazem propozycje mieszkańców gminy Tarnów. Właśnie trwają konsultacje społeczne w sprawie propozycji nowych zasad gospodarowania odpadami. Miałyby one obowiązywać od przyszłego roku. Przetarg na wyłonienie firmy, która będzie odbierać śmieci gmina ogłosi w III kwartale bieżącego roku. Jednak zanim tak się stanie, urząd chce poznać opinię mieszkańców. Część z nich już się wypowiedziała.

Swoje propozycje mieszkańcy mogą zgłaszać do urzędu, sołtysów i radnych gminy. Ci ostatni podejmą ostateczną decyzję w sprawie.

Przypomnijmy, że obecnie cena za posegregowane odpady to 20 zł, wlicza się w nią także odbiór odpadów zielonych raz w miesiącu i raz na kwartał wywóz wielkich gabarytów. Takie warunki obowiązywać będą do końca roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe