ZOL w Dąbrowie z jeszcze lepszymi warunkami

  • 14.05.2020, 10:41
  • Artykuł partnera
ZOL w Dąbrowie z jeszcze lepszymi warunkami

Poprawa komfortu pobytu pacjentów i większa liczba łóżek. Takie są efekty remontu w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dąbrowie Tarnowskiej. Prowadzące placówkę Centrum Zdrowia Tuchów zaadaptowało pod potrzeby podopiecznych piętro, wykorzystywane dotychczas przez jeden z oddziałów szpitalnych. Pozwoli to na uruchomienie świadczeń także dla osób, finansujących w całości swój pobyt w zakładzie.

Obecnie ZOL jest przystosowany do przyjęcia siedemdziesięciu sześciu pacjentów na trzech poziomach. Pobyt większości nadal będzie współfinansowany przez NFZ. Parter budynku wykorzystywany będzie przez podopiecznych, przyjmowanych na warunkach komercyjnych. Chodzi o osoby wymagające stałej troskliwej pielęgnacji, które w czasie pobytu będą miały zapewnioną specjalistyczną opiekę. Standardowo placówka oferuje pobyt w pokojach trzy, cztero lub pięcioosobowych, wyposażonych w łóżka ortopedyczne. Pokoje mają swoje łazienki. Wyżywienie jest dostosowane do zaleceń lekarskich. Pacjenci w ciągu całej doby mają zapewnioną opiekę pielęgniarek. Ponadto korzystają ze wsparcia opiekunek medycznych i z konsultacji lekarza oraz fizjoterapeutów. Mają też zapewnioną pomoc psychologa oraz wsparcie kapłana. Ich stan zdrowia jest monitorowany przy pomocy badań diagnostycznych i analitycznych. ZOL zapewnia także pranie odzieży. We własnym zakresie podopieczni sfinansują leczenie farmakologiczne, podobnie jak potrzebne w indywidualnych przypadkach środki higieniczne. Za dodatkową opłatą ZOL oferuje pobyt w pokojach dwuosobowych.

Dodajmy, że podczas remontu w budynku zajmowanym przez ZOL, który zlokalizowany jest na terenie obok Szpitala Powiatowego w Dąbrowie wykonano niezbędne roboty budowlane. Wymieniono stolarkę drzwiową i instalacje. Poprawiono estetykę i stan techniczny części pomieszczeń poprzez wymianę oświetlenia i malowanie ścian. Całość prac kosztowała 250 tys. zł, To już drugi remont dąbrowskiego Zakładu. Po przejęciu prowadzenia ZOL przez Centrum Zdrowia Tuchów w maju 2015 spółka medyczna z Pogórza zainwestowała w modernizację obiektu 400 tys. zł. Wtedy wyremontowano część pokojów pacjentów, pomieszczenia wykorzystywane do terapii zajęciowej, pojawiły się też nowe węzły sanitarne.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe