Proszowice. Pomoc dla szpitala z Funduszu Sprawiedliwości

  • 08.05.2020, 16:19
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-08-proszowice-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
200 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem trafiło do szpitala w Proszowicach. Pieniądze te pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, którym dysponuje minister Zbigniew Ziobro. Czek na ręce dyrektora lecznicy przekazał poseł Norbert Kaczmarczyk, który zabiegał o te środki wraz z posłem Piotrem Sakiem.

Te pieniądze zostaną wykorzystane na zakup niezbędnego sprzętu potrzebnego do walki z koronawirusem. Jak wyjaśnia dyrektor placówki, na chwilę obecną szpital ma zapas środków ochronnych na około 3 tygodnie. Co ważne, lecznica w Proszowicach to placówka, w której działa oddział obserwacyjno-zakaźny, do którego - w razie potrzeby - mogą być kierowani pacjenci z COVID-19.

Warto dodać, że podobny czek wystawiony przez Fundusz Sprawiedliwości trafi w najbliższym czasie do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe