Małopolska. Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła tysiąc

  • 06.05.2020, 10:16
  • Natalia Tryba
Małopolska. Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła tysiąc
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 8 kobiet i 3 mężczyzn, w wieku od 2 do 71 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu myślenickiego (4 osoby) oraz powiatów: brzeskiego, olkuskiego i wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1008 osób.

Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To starszy mężczyzna, mieszkaniec powiatu wielickiego, mężczyzna i kobieta w sile wieku z powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz młoda kobieta, mieszkanka powiatu krakowskiego, która przebywała w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 311 ozdrowieńców.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

Warszawa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 218 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce i o śmierci siedmiu zakażonych osób. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał, że wyzdrowiało 375 osób.

Do tej pory w Polsce stwierdzono COVID-19 u 14 647 osób, spośród których 723 zmarły.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe