Ostrów. Projekt mostu powinien być gotowy w terminie. Lada dzień będzie decyzja rządu w sprawie dofinansowania tej inwestycji

  • 05.05.2020, 14:13
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-05-most-ostrowmovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwają prace projektowe związane z planowanym kapitalnym remontem mostu na Dunajcu w Ostrowie. Przypomnijmy, że firma Promost Consulting ma czas do czerwca na przygotowanie potrzebnej dokumentacji technicznej. Jak informuje starosta tarnowski te prace powinny zakończyć się w ustalonym terminie.

Władze powiatu tarnowskiego są po rozmowach z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie dofinansowania przebudowy mostu na Dunajcu w Ostrowie. Jak wyjaśnia starosta Roman Łucarz, decyzja w tej sprawie ma zapaść lada dzień.

Przypomnijmy, że władze powiatu liczą na to, że na ten kapitalny remont rząd udzieli dotację w wysokości 30 milionów złotych. Aby była pewność, że te pieniądze trafią do powiatu musi pojawić się zapis w ustawie budżetowej państwa na 2021 rok. Na tę decyzję jest jeszcze czas - uspokaja starosta tarnowski i dodaje, że w budżecie powiatu jest zabezpieczone 1,2 miliona złotych. Te pieniądze wystarczą na to, by rozpocząć przebudowę mostu w Ostrowie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem przebudowa mostu w Ostrowie powinna zakończyć się w połowie przyszłego roku. Przypomnijmy, że przeprawa na Dunajcu w Ostrowie została zamknięta 27 listopada ubiegłego roku. Most jest nieczynny zarówno dla samochodów, rowerów jak i dla ruchu pieszego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
godzina do Tarnowa
godzina do Tarnowa 29.05.2020, 20:40
most tymczasowy już dawno powinien stać- mówienie ze jest to nie opłacalne to jakaś kpina. Dla Państwa taki mostek to jest jakaś nieznaczna kwota. tylko trochę trzeba ruszyć się i załatwić sprawnie i szybko, a tak będziemy pewnie z następne 3 lata jeździć na około i tracić czas i pieniądze. dla Gmin za mostem to jest ogromne utrudnienie. Ruch po tych krętych drogach w wioskach na trasie objazdu jest większy niż na starej 4. ogólnie Masakra.Nie rozumie jak przez tyle lat remontów nikt nie widział że most w stanie fatalnym i trzeba budować nowy. Rozłożone prace na kilka lat by nawet nie nadszarpneły budżetu starostwa.
autostrada
autostrada 25.06.2020, 15:17
Czy nie mozna zrobić zjazdu z autostrady w polach klikowskich - ile było by łatwiej dojechac do miasta. nawet choćby dla samochodów osobowych. to chyba nie jest trudne przewsięzięcie budowlane a załatwienie formalności tez powinno się udać szybko. Zjazd w wierzchosławicach to nieporozumienie.
mieszkaniec KLIKOWEJ
mieszkaniec KLIKOWEJ 26.06.2020, 13:12
mozna ale dojazd do centrum TARNOWA obwodnica kolo BRUKBETU
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.05.2020, 14:32
Jak można było tak zniszczyć mieszkańców,
Teraz róbcie krakowska znów 10 lat bo okrężnej chyba nie skończycie w 223
Tak to jest jak rządza starzy komuniści z Po
Ale na plakatach pezpartyjni... Patola

Pozostałe