Pół miliona złotych na budowę obwodnicy Tuchowa

  • 04.05.2020, 16:21
  • Wioletta Zarębska
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tuchów otrzymał pokaźną pomoc finansową od Sejmiku Województwa Małopolskiego. Radni zgodzili się przekazać 500 tysięcy złotych na budowę domykającego wału przeciwpowodziowego. Ma on chronić mieszkańców ulicy Ryglickiej przed zalaniem. Co ważne, ta inwestycja to część planowanej obwodnicy Tuchowa.

Łączny koszt budowy tego wału to około milion złotych.

Jak wyjaśnia wicemarszałek Łukasz Smółka budowa wału a także obwodnicy Tuchowa to długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców Tuchowa, a także regionu tarnowskiego. Ta inwestycja ma powstać na przełomie 2021 i 2022 roku.

Obwodnica Tuchowa jadąc na południe będzie przebiegać po lewej stronie mostu na rzece Białej. Tuż przed przeprawą powstanie rondo łączące nową trasę z drogą wojewódzką. Później obwodnica zostanie poprowadzona w stronę Ryglic. Na wysokości Dąbrówki Tuchowskiej powstanie kolejne, trzecie rondo, które zakończy inwestycję.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe