Misterium Wielkanocne w Radłowie

  • 23.03.2018, 11:53
  • Zbigniew Filar
ttv-20180323-misterium_wielkanocne_w_radlowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po raz trzeci mieszkańcy Radłowa i okolic wzięli udział w drodze Krzyżowej prowadzonej ulicami miasta, biorąc udział w misterium Męki Pańskiej.

Inscenizacja przygotowana przez ks. Bogdana Mikołajczyka wraz z parafianami w tym roku zgromadziła jeszcze więcej wiernych, niż w latach poprzednich.  Wierni przeszli od Kościoła parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela, przez ogród przy plebani, na rynek radłowski. Każda stacja drogi krzyżowej została przedstawiona przez aktorów, amatorów zgodnie z ewangelicznym opisem. Przemyślana i dopracowana inscenizacja została bardzo prosto i ciekawie wpisana w architekturę rynku, wykorzystując w jak najbardziej naturalny sposób gotową scenografię, zgodnie z założeniami misterium, które powinno wykorzystywać przestrzeń publiczną. Wierni w skupieniu i z zainteresowaniem oglądnęli radłowskie Misterium, uwłaczając się do wspólnej modlitwy.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe