Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Tarnowie przekazali część wynagrodzenia na walkę z COVID-19

  • 30.04.2020, 12:42
  • Daria Kurczab
tar_2020-04-30_gotdps_bochnia_wiezieniemovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z racji specyfiki pracy funkcjonariusze nie mogą wyjść na zewnątrz i publicznie okazywać wdzięczności choćby służbie zdrowia. W związku z chęcią niesienia pomocy zorganizowano zbiórkę, która ma pomóc w walce z koronawirusem. Wybór nie bez powodu padł na Dom Pomocy Społecznej w Bochni. Trudna sytuacja finansowa jak i kadrowa ośrodka pogorszyła się znacznie, gdy wśród personelu i pensjonariuszy pojawił się koroanwirus. Walka z tym jakże groźnym przeciwnikiem wymaga sporego wkładu finansowego, stąd decyzja o przekazaniu czeku właśnie tej placówce.

Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa tarnowskich więzienników. Początkiem kwietnia do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej trafiło 2800zł. W obydwie akcje zaangażowało się ponad 200 funkcjonariuszy. Pieniądze trafiły do placówek, które zdaniem darczyńców są w największej potrzebie w obecnej sytuacji.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe