Rusza nabór prac do największej wystawy BWA w Tarnowie

  • 22.04.2020, 14:42
  • Źródło: BWA Tarnów
Rusza nabór prac do największej wystawy BWA w Tarnowie
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zachęca artystów do zgłaszania prac do wystawy „Salon”! Termin do 17.05.2020, zgłoszenia wyłącznie drogą elektroniczną!

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zachęca artystów do zgłaszania prac do wystawy „Salon”! Termin do 17.05.2020, zgłoszenia wyłącznie drogą elektroniczną!

Komisarz wystawy Piotr Kukla z zespołu BWA Tarnów zaprasza do zgłaszania prac:

Salon” to wystawa prac twórców poruszających się w sferze działań wizualnych związanych z Tarnowem i regionem. Udział w wystawie to możliwość zaprezentowania swojej twórczości na szerszym forum, dla wielu twórców jest to pierwsza konfrontacja z publicznością oraz profesjonalną galerią. Zapraszamy wszystkich aktywnych twórców do wzięcia udziału!

Do udziału w wystawie zachęca też Ewa Łączyńska-Widz – dyrektorka BWA Tarnów:

Warto zgłosić swoją pracę, bo „Salon” to wystawa, która cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Jest to doskonała okazja do promocji swojej twórczości. W ramach zeszłorocznej edycji pokazaliśmy prace 124 artystów! Oprócz popularnych technik malarskich, graficznych i rzeźbiarskich znalazły się również fotografia (cyfrowa i analogowa), grafika komputerowa, instalacja, wideo, neowitraż, szkło artystyczne, książka artystyczna, kolaż czy haft artystyczny. Zapraszamy do udziału artystów związanych z Tarnowem. Jeśli organizacja tradycyjnej wystawy będzie niemożliwa, to wystawa odbędzie się w formie wirtualnej, więc tegoroczny „Salon” na pewno się odbędzie.

 

VII Salon BWA Tarnów 2020”

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie BWA: http://www.bwa.tarnow.pl/3,815,aktualnosci,salon---nabor-prac.html
Prace można zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: [email protected] w terminie do 17.05.2020.
Wernisaż wystawy planowany jest na 25.06.2020, wystawa będzie czynna do 30.08.2020.

Ideą przewodnią Salonu jest prezentacja najnowszych prac artystów związanych z miastem oraz regionem tarnowskim.

Prezentacja ma charakter konkursu, nie towarzyszy jej hasło przewodnie.

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza wszystkich twórców związanych z Tarnowem oraz regionem do udziału w kolejnej już VII edycji wystawy środowiskowej Salon BWA Tarnów 2020. Wystawa na charakter otwartego konkursu, w którym zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia. Pierwszym etapem będzie kwalifikacja nadesłanych propozycji, etap kolejny to wystawa pokonkursowa w trakcie, której zostaną wyłonieni laureaci przez Jury powołane przez organizatora. Pierwsza edycja Salonu miała miejsce w 2014 roku w nowej siedzibie Biura Wystaw Artystycznych – Pałacyku Strzeleckim. Od 2017 roku w konkursie mogą uczestniczyć nie tylko artyści zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków, ale także twórcy niezależni, studenci uczelni artystycznych oraz osoby zajmujące się czynnie twórczością plastyczną. Zasadniczym kryterium uprawniającym do udziału w wystawie głównej jest odpowiedni poziom i jakość twórczej wypowiedzi. Tradycyjnie już nagroda główna Grand Prix to realizacja wystawy indywidualnej w salach BWA wraz z wydaniem autorskiego katalogu.

W 2019 roku Grand Prix otrzymała Katarzyna Wyszkowska, I Nagroda Prezydenta Miasta Tarnowa przypadła Marcinowi Jerzemu Dudkowi, II Nagrodę ufundowaną przez Fundację Bema 20 otrzymała Izabela Gryz. I Wyróżnienie otrzymał Ryszard Szczepanik, II Wyróżnienie otrzymała Paulina Martynów. Nagrodę publiczności otrzymał Zdzisław Majchrowicz.

Wirtualne katalogi poprzednich edycji Salonu:

2019: https://issuu.com/bwa_tarnow/docs/salon_wiosenny_2019_issu

2018: https://issuu.com/bwa_tarnow/docs/salon_wiosenny_2018

2017: https://issuu.com/bwa_tarnow/docs/29_02

 

Źródło: BWA Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe