Czermna. Poszukiwania 12-latki zakończone sukcesem

  • 21.04.2020, 09:33 (aktualizacja 21.05.2020, 13:36)
  • Natalia Tryba
Czermna. Poszukiwania 12-latki zakończone sukcesem
W okolicach godz. 23:00 w miejscowości Czermna (gmina Szerzyny) trwały poszukiwania 12-letniej dziewczynki. Do działań przystąpiły jednostki: Osp Szerzyny x2, Osp Czermna, Osp Żurowa , Osp Swoszowa, 362k21, 361k91 + quad oraz zastępy policji z Tuchowa, Szerzyn i Tarnowa. Mimo późnej pory zaangażowani byli także mieszkańcy.

Grzegorz Gotfryd - wójt gminy Szerzyny - poinformował na swoim facebookowym profilu, że poszukiwania zostały zakończone sukcesem. 
 

Z kolei KMP Tarnów w sieci opublikowała pełną informację: 

"Wczoraj po godzinie 21.00 Komisariat Policji w Tuchowie odebrał niepokojącą wiadomość od zdenerwowanej mieszkanki miejscowości Czermna, o zaginięciu jej 12-letniej córki. Dziewczynka po kłótni z rodzicami wyszła z domu zabierając ze sobą hulajnogę, udała się w kierunku pobliskich lasów i przepadła. Po godzinie od zniknięcia zmartwiona rodzina razem z sąsiadami i znajomymi podjęli poszukiwania na własną rękę, ale nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu. Jako, że od opuszczenia domu przez nastolatkę minęło już kilka godzin, jej bliscy poprosili o pomoc Policję.

Wiadomość o zaginięciu dziecka postawiła na równe nogi tarnowskich policjantów , którzy w stanie alarmu rozpoczęli natychmiast akcję poszukiwawczą. Towarzyszyło im pięćdziesięciu strażaków z OSP Czermnej i Państwowej Straży Pożarnej. Z uwaga na zmrok i stale obniżającą się temperaturę powietrza, chodziło o jak najszybsze zlokalizowanie dziewczynki. Poszukiwacze przeczesali okoliczny teren, w tym drogi i lasy. W poszukiwaniach wykorzystano 20 policyjnych pojazdów i 7 strażackich , 2 kamery termowizyjne oraz policyjnego psa tropiącego. Do pomocy w akcji poszukiwania zaginionej wyruszył też z Krakowa 48 -osobowy pluton alarmowy Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji. Ostatecznie krakowscy policjanci nie podjęli akcji w terenie, bo kilka minut po godzinie 24.00 nastolatka została szczęśliwie odnaleziona. Idącą polną drogą „zgubę” wypatrzył jeden z miejscowych strażaków ochotników. Cała i zdrowa, choć nieco wystraszona opowiedziała, że po sprzeczce z mamą o korzystanie z korzystanie z telefonu komórkowego postanowiła ochłonąć i przejść się po lesie, a ponieważ w ciemnościach straciła orientację i zabłądziła, nie była w stanie wrócić samodzielnie do domu. Stan dziewczynki był na tyle dobry, że od razu mogła wrócić do zamartwiających się o nią rodziców, a służby, którym bardzo dziękujemy za świetną akcję– do dalszej pracy". 

 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe