Tarnowscy policjanci rozdają maseczki seniorom

  • 21.04.2020, 09:27
  • Natalia Tryba
Tarnowscy policjanci rozdają maseczki seniorom
Obowiązujący od 16 kwietnia nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej dotyczy nas wszystkich. Aby ułatwić dostępność do środków ochrony mieszkańcom Tarnowa, władze miasta zakupiły pokaźną ilość maseczek. Spośród wszystkich 60 tysięcy sztuk zakupionych przez magistrat środków ochrony indywidualnej spora część, bo ponad 13 tysięcy przeznaczona została dla osób powyżej siedemdziesiątego roku życia i trafi, bądź już trafiła do najbardziej narażonych na skutki działania koronawirusa seniorów. W ich dotarciu do najstarszych mieszkańców naszego miasta pomagają tarnowscy policjanci.

 

Pierwsza transza, składająca się z 500 sztuk maseczek, została przekazana jeszcze przed świętami policjantom, którzy wspólnie ze strażnikami miejskimi zajęli się ich dostarczaniem do domów seniorów z dzielnic Strusina, Rzędzin, Chyszów, Gumniska i Zabłocie.

Wczoraj policjanci z największego komisariatu w mieście - Tarnów-Centrum otrzymali kolejne kilkuset sztuk, tych obecnie bardzo pożądanych środków ochrony osobistej i podobnie jak poprzednio, w najbliższym czasie dostarczą je pod drzwi osób starszych. Akcję zaopatrywania seniorów w maseczki, mundurowi rozpoczęli od razu i jeszcze tego samego dnia wspólne patrole policjantów i strażników miejskich zaopatrzone w maseczki wyruszyły w miasto. Efekty ich pracy możecie obejrzeć na zdjęciach.

Dodajmy, że maseczki zakupione zostały z budżetu miasta są przekazywane i dostarczane bezpłatnie, a w proces ich dystrybucji zaangażowali się również wolontariusze z rad osiedli oraz spółdzielnie mieszkaniowe.

Natalia Tryba

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe