Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Zakonnice ruszyły na pomoc pensjonariuszom

  • 12.04.2020, 15:00
  • TVN24/x-news
Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Zakonnice ruszyły na pomoc pensjonariuszom
Bochnia (woj. małopolskie). Siostry dominikanki pomagają w ewakuacji Domu Pomocy Społecznej w Bochni. U 15 pracowników i prawie 30 pensjonariuszy wykryto koronawirusa. Część personelu jest na kwarantannie, a część zrezygnowała z pracy w związku z niebezpieczeństwem zakażenia. Dlatego na pomoc mieszkańcom placówki ruszyły siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika. Pomagały m.in. w opuszczeniu domu przez pensjonariuszy na czas dezynfekcji obiektu przez strażaków.

Siostry narażone są na zakażenie. Pracują bez kombinezonów, brakuje im przyłbic i masek ochronnych.

– Ufajmy, że je nam dostarczą, że w jakiś sposób będziemy chronione. Ja nie jestem lekarzem ani pielęgniarką, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby ulżyć pensjonariuszom i duchowo i fizycznie – powiedziała Joachima Celińska ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika.

Do Małopolski przyjechały aż z wielkopolskich Broniszewic, gdzie na co dzień prowadzą inicjatywę "Dom Chłopaków" dla dzieci z niepełnosprawnościami. W niedzielę (12.04) do siedmiu sióstr dołączą trzy kolejne.

Ośrodek w Bochni jest obecnie dezynfekowany.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe