Mimo zakazu 86-letniej matki mieszkaniec Brzeska zorganizował domówkę. Musi zapłacić 10 tysięcy złotych kary

  • 10.04.2020, 12:33
  • Natalia Tryba
tar-2020-04-10_budagot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kiedy zdecydowana większość mieszkańców powiatu brzeskiego zachowuje się odpowiedzialnie dostosowując się do wprowadzonych obostrzeń i zakazów, są niestety i tacy, którzy lekceważą obowiązujące w czasie trwania epidemii przepisy gromadząc się i urządzając spotkania towarzyskie. Za takie karygodne i naganne zachowania policjanci wobec 6 mieszkańców powiatu brzeskiego wystosowali wnioski do Powiatowego Inspektora Sanitarnego o przeprowadzenie postępowania administracyjnego. Za lekceważące podejście do kwestii dbania o ochronę życia i zdrowia swojego, jak też innych osób, zgodnie z wydanymi decyzjami, mężczyźni będą musieli zapłacić po 10 tysięcy kary finansowej. Niech te przypadki będą przestrogą dla wszystkich tych, którzy bagatelizują wprowadzone obostrzenia.

 

Każdego dnia na ulice powiatu brzeskiego kierowani są policjanci wspierani przez żołnierzy, którzy wykonują działania mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii. Mundurowi wspierając służby sanitarne kontrolują osoby objęte kwarantanną domową i sprawdzają czy te osoby rzeczywiście przebywają w miejscu kwarantanny i nie narażają innych na ryzyko. Oprócz tych działań mundurowi skupiają się przede wszystkim na sprawdzaniu i kontrolowaniu czy mieszkańcy powiatu brzeskiego przestrzegają nowych obostrzeń w szczególności w zakresie gromadzenia się czy przemieszczania.

Zdecydowana większość mieszkańców powiatu brzeskiego z należytą odpowiedzialnością podchodzi do kwestii wprowadzonych obostrzeń a apele o pozostanie w domach traktują poważnie. Niestety są też tacy, którzy w rażący sposób naruszają zakaz gromadzenia się czy spotkań. Osoby takie muszą się liczyć z surowymi karami. Pierwsze takie dotkliwe kary pieniężne zostały nałożone na 6 mieszkańców powiatu brzeskiego. W jednym przypadku dotyczyło to mieszkańca Brzeska, który 5 kwietnia br. w miejscu zamieszkania urządził spotkanie towarzyskie. Pomimo protestów swojej 86-letniej matki zaprosił do mieszkania trzech kolegów, tym samym narażając starszą kobietę na niebezpieczeństwo zarażenia. Druga sytuacja dotyczyła mężczyzn, którzy 3 kwietnia br. w centrum Brzeska spożywali alkohol. Mężczyźni pomimo wcześniejszych interwencji nadal lekceważąco podchodzili do zakazów. Każdy z mężczyzn decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego będzie musiał zapłacić 10 tysięcy złotych kary.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe