Dzielnicowy z Żabna zatrzymał sprawcę podpalenia

  • 10.04.2020, 11:53 (aktualizacja 21.05.2020, 13:41)
  • KMP Tarnów
Dzielnicowy z Żabna zatrzymał sprawcę podpalenia

Za wywóz odpadów na łono natury oraz ich podpalenie 44-letni mężczyzna z powiatu tarnowskiego został ukarany grzywną. I tym razem zdradziły go własne śmieci.

Początkiem tygodnia podczas patrolu rejonu służbowego, dzielnicowy z Żabna z daleka zauważył smugę dymu, który unosił się w rejonie nieużytków i pól w Łęgu Tarnowskim. Natychmiast udał się w rejon pożaru, jednocześnie powiadamiając straż pożarną. Kiedy przyjechał na miejsce spotkał tam właściciela położonych w pobliżu domków oraz stawów. Wspólnie nawigowali druhów ochotników z Bobrownik Wielkich, aby ci jak najszybciej mogli dotrzeć do pożaru. Okazało się, że w rowie ktoś porzucił śmieci, które następnie podpalił. Strażacy rozpoczęli gaszenie odpadów i zajętych od nich traw.

Dzielnicowy ustalił sprawcę wyrzucenie śmieci oraz podpalenia, którym okazał się być 44-letni mieszkaniec sąsiedniej gminy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do usunięcia odpadów.
Szybka reakcja mundurowego z Żabna oraz druhów ochotników zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru. Podpalacz nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.

Pamiętajcie - obowiązkiem nas wszystkich jest troska o środowisko naturalne tak by pokolenia, które przyjdą po nas mogły się cieszyć pięknem otaczającego świata. Wyrzucanie śmieci gdzie popadnie czy ich spalenie to zbrodnie zadane przyrodzie, ludziom i zwierzętom. To także łamanie obowiązującego prawa.

KMP Tarnów

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe