Region. Ogrodnicy i producenci sadzonek będą sprzedawać rośliny na dowóz

  • 08.04.2020, 13:33
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-04-08-kwiaty-sadzonkimovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ogrodnicy i producenci sadzonek również zostali dotknięci skutkami przestoju gospodarczego wywołanego pandemią koronawirusa. Problem mają również ci, którzy co roku kupowali np. Sadzonki kwiatów. Jak wyjaśnia ogrodnik Jan Wielgus, brak możliwości bezpośredniego handlu to duży kłopot, ale znalazło się rozwiązanie.

Okres wiosny to czas, w którym branża ogrodnicza osiąga nawet 80 % całorocznych dochodów. Obecna sytuacja może pogorszyć finanse ogrodników, choć na razie nie ma szacunków ile na tym stracą. Drugą stroną medalu są klienci – często stali, którzy chętnie kupiliby kwiaty i sadzonki, ale nie wiedzą jak.

Z pomocą przyszedł Urząd Miasta Tarnowa, którzy stworzył specjalną platformę do kontaktu z ogrodnikami i producentami sadzonek. Można ją znaleźć na stronie www.tarnow.pl/biznes

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe