Kolejny mieszkaniec Tarnowa zarażony koronawirusem. Badania potwierdziły także zakażenie u kolejnych osób z Małopolski

  • 07.04.2020, 11:10
  • Natalia Tryba
Kolejny mieszkaniec Tarnowa zarażony koronawirusem. Badania potwierdziły także zakażenie u kolejnych osób z Małopolski
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 8 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 10 do 67 lat, z Krakowa (4 osoby), Tarnowa (1 osoba), powiatu brzeskiego (4 osoby) oraz powiatów: krakowskiego, olkuskiego, wielickiego, tatrzańskiego i suskiego (po 1 osobie).

4 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 363 osób.

Z przykrością informujemy również o śmierci 64-letniego mieszkańca Krakowa (przebywał on w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie). Była to pierwsza osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie. 
Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 8.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 119 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci kolejnych czworga pacjentów. Łącznie do tej pory w naszym kraju zdiagnozowano 4532 przypadki zakażenia, a 111 osób zmarło.

Natalia Tryba

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe