Region. Dramatyczna sytuacja w szpitalach? Poseł z Małopolski złożył interpelację ws. środków ochronnych dla służby zdrowia

  • 06.04.2020, 14:41
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-04-06-gdula-11.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pandemia koronawirusa trwa. Coraz częściej pojawiają się też sygnały o problemach pracowników służby zdrowia. Jak alarmuje poseł Maciej Gdula związany z Wiosną Roberta Biedronia niepokojąca sytuacja jest m.in. w szpitalu w Brzesku. Według jego danych kwarantanną objęto tam 125 osób z personelu medycznego, zamykane są też kolejne oddziały. Powodem takiej sytuacji może być niedobór środków ochronnych i dezynfekujących, a także testów na COVID-19. Aby sprawdzić jak polska służba zdrowia jest przygotowana na walkę z koronawirusem poseł z Małopolski złożył interpelację do Ministra Zdrowia. Głos w sprawie zabrał też Jacek Jabłoński, lider tarnowskiej lewicy.

Najbardziej narażona na zakażenie jest służba zdrowia, to podwójne zagrożenie bo właśnie lekarze i pielęgniarki pomagają chorym, m.in. tym zarażonym koronawirusem. Jak wyjaśnia Jacek Jabłoński - w brzeskim szpitalu sytuacja jest bardzo poważna, z powodu koronawirusa zamknięto kilka oddziałów.

W takiej sytuacji niezbędne jest zwiększenie środków ochronnych i płynów do dezynfekcji dla placówek medycznych – wyjaśnia poseł Gdula.

 

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
098
098 07.04.2020, 10:51
Brawo Lewica! W końcu was widać!
Poseł nie z tego okręgu a interesuje się mieszkańcami! to się ceni!

Pozostałe