Tarnów. Włamywacz w rękach policji

  • 25.03.2020, 08:56
  • Źródło: KMP Tarnów
Tarnów. Włamywacz w rękach policji
Karany w przeszłości 41- latek z Tarnowa ponownie sięgnął po cudzą własność. Odbyte w zakładach karnych wyroki za kradzieże i włamania, niewiele go nauczyły. Dzięki skutecznej akcji tarnowskich policjantów został zatrzymany i trafił "za kratki". W bagażniku użytkowanego przez niego samochodu mundurowi znaleźli pochodzące z włamań rzeczy, w tym ...wieprzowinę i zwoje kiełbas... Mężczyzna musiał się obejść smakiem, bo najbliższe miesiące spędzi w odosobnieniu.

41- latek działał na terenie miasta i powiatu tarnowskiego. Włamał się do domów jednorodzinnych, z których ukradł m.in. elektronarzędzia oraz elementy wyposażenia i instalacji. Nie pogardził również obrazami ani starymi wydaniami książek. 

Za jego sprawą zniknęły 2 akordeony, alkohol i całkiem spora część... wieprza. Włamania w Janowicach,Tarnowie i Bogoniowicach pociągnęły za sobą straty sięgające blisko 10 tysięcy złotych. Jednak dobra passa wkrótce się skończyła. Nie dająca mu spokoju myśl o zgubionym podczas jednej z kradzieży łomie, skłoniła go do powrotu po narzędzie na miejsce "zbrodni". 

W drodze powrotnej do domu został zatrzymany, przez deptających mu po piętach policjantów z tarnowskiej komendy miejskiej. W jego samochodzie mundurowi ujawnili skradzione przedmioty oraz niewielką ilość ukrytej pod siedzeniem amfetaminy. 41-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających, popełnione w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci odzyskali wiele pochodzących 
z kradzieży przedmiotów, których właścicieli obecnie poszukują. 

Jeśli padłeś ofiarą włamywacza i rozpoznajesz swoją własność – DAJ ZNAĆ‼️ Na Twój telefon czekamy pod numerami :

☎️ 14 628 1215 - Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie, 
☎️14 628 12 22 - całodobowy numer oficera dyżurnego KMP w Tarnowie 
lub alarmowym numerem ☎️ 112.

Źródło: KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe