10. ofiara śmiertelna w Polsce. 40 nowych przypadków zakażeń. Kolejny zakażony w powiecie bocheńskim

  • 24.03.2020, 20:13 (aktualizacja 24.03.2020, 20:36)
  • Zbigniew Filar
10. ofiara śmiertelna w Polsce. 40 nowych przypadków zakażeń. Kolejny zakażony w powiecie bocheńskim
Ministerstwo Zdrowia poinformowało wieczorem, że liczba ofiar śmiertelnych w Polsce wzrosła do 10. W Cieszynie zmarł 71-letni mężczyzna. Podano również, że odnotowano 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

Pacjent, który dziś rano został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, był zameldowany w woj. wielkopolskim, ale przebywał na terenie woj. zachodniopomorskiego. W związku z powyższym został ujęty w statystykach zakażeń dla tego województwa i wycofany ze statystyki woj. wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 884 w tym 10 pacjentów zmarło.

Kolejny zakażony w powiecie bocheńskim

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnej osoby. Tym razem chodzi o mężczyznę w sile wieku - mieszkańca powiatu bocheńskiego. Jego stan jest dobry.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 49 osób.

 

 

Jak podaje portal bochnianin.pl we wtorek po południu zmarł na plebani w Drwini gospodarz miejscowej parafii. Duchowny przebywał w kwarantannie domowej ze względu na stwierdzenie u niego zakażenia koronawirusem. Dziś źle się poczuł.

Jeszcze wczoraj służby wojewody informowały, że stan pacjenta z powiatu bocheńskiego, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem, jest dobry. W związku z tym nie było potrzeby jego hospitalizacji i mógł pozostać w izolacji domowej. Ksiądz 

Po godz. 17.30 Kuria zamieściła na portalu diecezji tarnowskiej wpis: „W dniu 24 marca 2020 roku zmarł śp. ks. Roman Kopacz – proboszcz parafii Drwinia"

W poniedziałek kwarantanną objęto 15 duchownych ośmiu parafii dekanatu Uście Solne, z którymi miał kontakt proboszcz Drwini.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe