Księża dekanatu Uście Solne objęci kwarantanną

  • 24.03.2020, 09:43 (aktualizacja 24.03.2020, 09:59)
  • Kuria Diecezjalna w Tarnowie/Capuccino.eu
Księża dekanatu Uście Solne objęci kwarantanną
W komunikacie Kurii Diecezjalnej w Tarnowie czytamy: W związku z objęciem kwarantanną księży posługujących w parafiach dekanatu Uście Solne, tj.: Cerekiew, Drwinia, Grobla, Niedzieliska, Okulice, Strzelce Wielkie, Szczurowa, Uście Solne, informujemy wiernych tychże parafii, by we wszelkich potrzebach duszpasterskich kontaktowali się telefonicznie ze swoimi księżmi proboszczami, oni zaś będą informować, jakie dalsze działania i w jaki sposób należy podjąć.

W poniedziałek służby wojewody poinformowały, że potwierdzony laboratoryjnie przypadek zakażenia koronawirusem dotyczy mieszkańca powiatu bocheńskiego. Z informacji  do jakich dotarł portal Capuccino.eu wynika, że chodzi o duchownego pracującego w jednej z parafii na Bocheńszczyźnie. Informację te również potwierdzają ogłoszenia, które pojawiły się w sąsiednich parafiach.

– Kwarantanną zostało objętych 15 księży z 8 parafii dekanatu Uście Solne. Decyzja w tej sprawie została wydana w poniedziałek – potwierdził ks. Ryszard Nowak, rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego. 

Wszyscy księża mieli kontakt ze sobą, wzięli bowiem udział w spotkaniu dekanalnym – potwierdza rzecznik prasowy biskupa.

Teraz sanepid musi dotrzeć do wszystkich osób mających kontakt z duchownym, objęci kwarantanną mogą zostać również wierni.

Kuria Diecezjalna w Tarnowie/Capuccino.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe