Dąbrowa Tarnowska. Mieszkaniec zarażony koronawirusem

  • 20.03.2020, 20:19
  • Natalia Tryba
Dąbrowa Tarnowska. Mieszkaniec zarażony koronawirusem
Testy, które przeprowadzono u mieszkańca Dąbrowy Tarnowskiej potwierdziły obecność koronawirusa. Emeryt aktualnie przebywa w krakowskim szpitalu. Jak informuje starosta dąbrowski - służby będą dokładnie sprawdzać z kim mężczyzna mógł mieć kontakt.

Jak udało nam się dowiedzieć - stan mężczyzny jest dobry.

Dodajmy, że w powiecie dąbrowskim kwarantanną zostało objęte blisko 100 osób. 

Jeśli uda się nam ustalić więcej szczegółów - będziemy Państwa informować na bieżąco.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 14 osób.

Apel Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka

W związku z wykryciem przypadku koronawirusa SARS-CoV-2 w Powiecie Dąbrowskim, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek skierował apel do Mieszkańców

Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego,

W dniu dzisiejszym potwierdzony został pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie Powiatu Dąbrowskiego.

Stojąc w obliczu tej sytuacji, jaka dotknęła nasz kraj, Europę i świat, pragnę zapewnić, iż jako Starosta Dąbrowski wraz z podległymi mi służbami, czynię w miarę posiadanych możliwości wszystko, by zapewnić Wam bezpieczeństwo.

Wszyscy wiemy z jak trudnym przeciwnikiem przyszło nam się zmierzyć i jak niesprawiedliwy jest w tej walce rozkład sił. Ten właśnie fakt stanowi dla nas dodatkową motywację, by uczynić wszystko, co może wpłynąć na zminimalizowanie ryzyka zarażenia i jak najlepiej przygotować powiat do tej nierównej walki.

W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej podjęła decyzję o przeprofilowaniu oddziału pulmonologicznego na oddział obserwacyjno – zakaźny, co realnie wpłynie na możliwość udzielenia pomocy medycznej większej ilości ewentualnych pacjentów.

Mając na względzie bezpieczeństwo klientów jak i pracowników urzędu, zdecydowałem o ograniczeniu do minimum obsługę petentów w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej oraz instytucjach powiatowych. Apeluję do Państwa, abyście odsunęli w czasie załatwianie spraw urzędowych, jeśli nie jest to pilne. Proszę również o zrozumienie, jeżeli załatwienie sprawy nie będzie tak sprawne jak do tej pory.

W związku z realnym zagrożeniem, zwracam się do Państwa z prośbą o ścisłe przestrzeganie zasad kwarantanny. To od odpowiedzialnej postawy nas wszystkich zależy skuteczność kroków podjętych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się tego zagrożenia. W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich, jak również mając na względzie dobro innych osób zostańmy w domu. Osoby poddane przymusowej kwarantannie proszę, by bezwzględnie przestrzegały jej zasad i nie opuszczały swoich miejsc zamieszkania.

Dziękując za Państwa zrozumienie w tej trudnej sytuacji i poszanowanie aktualnie obowiązujących zaleceń, proszę byśmy w duchu odpowiedzialności wykazywali wzajemną troskę oraz życzliwość. Wszystkich proszę o otoczenie szczególną opieką osób starszych, schorowanych, samotnych i niezaradnych życiowo.

Głęboko wierzę, iż wspólnie uda nam się przezwyciężyć zaistniałe trudności.

Lesław Wieczorek

Starosta Dąbrowski

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe